Routes And Bays

Meet Tufan Yacht Services

Bodrum - Gökova - Bodrum (Haftalık)

1. Gün: Bodrum

Tekneye yerleşmenizin ardından ekibimizle tanışıp tekne yaşamına adapte olmanız için kendinize biraz zaman verin, biz bu arada akşam yemeğinizi hazır etmeye başladık bile. Bodrumu daha önce görmeyenler için yemek vaktine kadar olan zaman içinde küçük bir şehir turu fena olmaz. Bodrum eğlence hayatı, deniz, kum, güneş dışında tarihi bir dokuda taşımaktadır. Bodrum eski adıyla Halikarnas size birbirinden nefis görsel ziyafetler sunarken biz akşam yemeğinizi kalenin muhteşem ışıklarının karşısında hazırladık umarız beğenirsiniz gecenin tadını çıkarın çünkü yarın erkenden çapa kaldıracağız.

2. Gün: Orak Adası – Çökertme

Sabah kahvaltısına Orak Adasındayız, Adanın yukarıdan görünümü bir Orağı andırdığından bu ismi almıştır burada denize bir giren bir daha çıkamaz. Muhteşem, berrak bir denizde yüzdükten sonra özenle hazırlanmış bol çeşitli kahvaltıya veda edemiyorsanız bu normaldir, denizde iştah daha farklı oluyor, siz keyfinize bakın biz Vira Çapa rotamızı Çökertmeye çevirdik bile. Bir balıkçı kasabası olan Çökertmenin hikayesini birde kaptanımızdan dinleyin bakalım. Dudağınızın ucuna ünlü Çökerme türküsünün yapıştığını duyar gibiyiz. Yaklaşık bir saatlik seyir sonrası berrak deniz ve görsel ziyafet eşliğinde büyülenmeye hazır olun. Çam ağaçları denizin içinde gölge oyunları yaparak çok eğleniyor, bir ressamda gelmiş sizler için bu eğlenceyi resmetmiş ve ortaya eşsiz bir manzara çıkmış. Gördünüz mü her şey sizi mutlu etmek için işbirliği yapıyor. Öğlen yemeği zamanı. Yemek sonrası kahve sohbetiniz ve yumuşacık bir müzik eşliğinde bırakın kendinizi şimdi Siesta zamanı, İyot ve çam kokusunu aynı anda içinize çekmenin mutluluğu paha biçilmez değil mi? Akşama ne yemek istediğinize karar vermek için küçük bir aile toplantısı yapmalısınız, belki de kararı aşçıya bırakırsınız kim bilir? Aşçı mangalı yakarken siz de gün batmadan içecekleri bir yoklayın bakalım. Sofra renk cümbüşü, mavi yolculuk esnasında mangalda neler olmaz ki, gün boyu deniz, güneş derken çok acıktınız biliyoruz aşçılarımız da biliyor meraklanmayın. Geceyi muhtemelen burada geçireceğiz sabah erkenden siz uykudayken teknemiz yeni ufuklara yelken açmış olacak.

3. Gün: Yedi Adalar – (Küfre / Uzun Liman) – İngiliz Limanı

Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne hazır olun ; küçük adalar ve mercanların bolca bulunduğu bu bölgede şnorkel ve dalış yapabilir ya da sadece yüzebilirsiniz seçim sizin. Arzu edenler karaya ayak basabilirler ve çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar’daki ilk durak Küfre Koyu, daha sonra Uzun Liman’a demir atılır. Akşam yemeğine ve yatıya İngiliz Limanı’na davetliyiz. Burası 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesi nedeniyle bu isimi almıştır.

4. Gün: Kleopatra Adası – Karacasöğüt

Yİngiliz limanı ve Yedi Adalar da Çamların kokusuyla yenilendiniz, tabiat ananın bu kadar cömert olduğu bu koydan sonra rotamız Sedir Adası, bu ilginç plajda Cleopatra’nın yüzdüğü ve kumlarının dışarıdan getirildiği söylenir, bu plajda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu söylenen çok özel bir kum bulunmaktadır. Söylentiye göre Antonius, bu kumu Mısır’dan gemilerle Kleopatra için buralara kadar taşıtmış. Ne kadar doğru bilinmez ama siz Kraliçe ile aynı kumsalı paylaşın aynı denizde kulaç atın . Ne Mitolojik bir an ! Dönüşte size bir sürpriz! Masanız hazır, afiyet olsun. Akşama Karacasöğüt Limanındayız, iskeleye yanaşan kaptanımız, isterseniz minibüsle yarım saatlik mesafedeki Marmaris’in renkli gecelerine gönderebilir sizi, yada diğer seçenekleri kullanabilirisiniz, yatta kalabilir akşama sahil yürüyüşü yapabilir veya bu küçük köyü keşfe çıkabilirsiniz.

5. Gün: Löngöz – Tuzla

Sabah erkenden vira bismillah! Kahvaltı Tuzla koyunda sonra da Löngöz Koyu, buralar görmeden gidilmez. Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin bir parçası oldu farkında mısınız? Siz denizde kulaç atıp Egenin en kristal sularına karışırken biz kahvaltınızı hazırladık havluya sarınan sofraya buyursun. Öğle yemeğiniz için Löngöz Koyu’na demir atacağız. Löngöz Rumcada ağacı bol anlamına gelir alternatif olarak orman içinde kısa bir yürüyüş yapın yada sahildeki sazdan tentelerin altındaki salaş kafe'de yöre halkının sevimli Ege şivesini dinleyerek birazda hoş sohbet ederek çayınızı yudumlayın unutmayın bu anlar bir süre sonra birer anı olarak kalacak, tavsiyemiz anı defterinizi doldurmaya bakın. Akşama ne yiyeceğiz diye düşünmeyin biz halledeceğiz arada kararı aşçımıza bırakın ki oda size küçük sürprizler yapmak mutluluğunu tatsın.Akşam yemeği ve geceleme Tuzlada.

6. Gün: Kargılı – Kisebükü (Alakışla Bükü)

Vakit kaybetmemek lazım görmenizi istediğimiz yerler bitmedi, sabah gözlerinizi Kargılı Koyunda açacaksınız, öğlene Kisebüküne rota çevireceğiz. Mazı köyü sınırları içinde olan Kisebükü Arkeolojik bir Sit alanıdır. 230 dönümlük bir orman alanı olan Kisebükü bütün gece boyunca mis gibi çam kokusuyla sizleri sarhoş edecektir.

7. Gün: Pabuç Burnu – Yalıçiftlik – Bodrum

Bodruma 6 mil mesafede olan Pabuçburnu şekli bir pabuca benzediğinden bu ismi almıştır. Doğu kesimi teknelerin demir atmasına uygundur, zümrüt renkli denizi havuzu andıran bir sakinlikte bu nedenle bir çok teknenin barınağıdır. Coğrafya derslerinde öğretilen şu bodur ağaç topluluğunu burada görebilirisiniz çünkü Bölgenin bitki örtüsü makidir. 5 çayı için Yalıçiftlik Koyu’ndayız . Geceleme için her zamanki gibi Bodrum limanına gideceğiz ki akşam yemeğinden sonra belki Bodrum hayatının tadına varmak istersiniz bu gece son, sabah yine buruk veda zamanı olacak. Tatilin çok çabuk bittiğini düşünüyorsunuz ancak unutmayın bir kere denize karıştınızmı, nerde olursanız olun deniz sizi çağırır. Biz her zaman burada olacağız.

8. Gün: Bodrum

Sabah erkenden kalkan denizle vedalaşır, öyle ya bir dahaki sefer için seneye kadar beklemek zorundayız. Her misafirimizin ardından içimiz burkulsada dudağınızın ucunda bir gülümsemeyle uğurluyorsak sizi ne mutlu . Kahvaltıdan sonra , valizler transfer aracına yüklenirken,vedalar, tekrar buluşmak üzere.